Idag gick mina Jimmy Choo‘s sönder! Ilandsproblem jag vet men i alla fall…inte kul. Så på lunchen heppade jag iväg till Nathalie Schuterman och tröstshoppade (jodå det funkar utmärkt) ett par Christian Louboutin (som dom på bilden men med en täckt tå).

Efter ett samtal till London och Harvey Nichols så kommer mina trasiga skor få en tur över pölen. Kan dom inte laga dom så skickar dom ett nytt par. Med tanke på hur dj***a mycket dom kostar så ska dom hålla mer än tre gånger kan man tycka.

Related Posts with Thumbnails

 

9 Responses to Har våldsshoppat

  1. Anna says:

    Men herregud. Skandal.

  2. Jennifer says:

    Som vanlig har jag svårt att tolka om du är ironisk eller ej men jag tippar på det =)

  3. CB says:

    Borde det inte vara “Sandal!”?

  4. Jennifer says:

    Hehe =)

  5. Anna says:

    Haha – jag var faktiskt helt allvarlig!

    Har droppat av 2 av mina 3 unikurser hittills.

  6. Jennifer says:

    Anna:
    Vafför då? Blev det för mycket med så mycket studier vid sidan av heltidsjobb?
    Har du fått tagit över några av mina gamla “heta potatisar” än då?

  7. Anna says:

    Ena kursen var allmänt rörig och dåligt planerad, tror inte den gett nåt heller.

    Andra kursen hade ett användarverktyg, för oss på distans, från helvetet och när jag fick första uppgiften fick jag flashback tillbaka till när jag läste uni och hur illa jag trivdes – hejdå kurs två.

    Kurs 3 håller jag fast vid än dock, trots vissa tekniska problem.

    Inte en het potatis i sikte. Rullat tummarna i två veckor nu.

  8. Jennifer says:

    Kommer ju ihåg vilka du sökte men Vad är det för inriktning på kursen du behöll? Var det den jag hade gått också på Mitthögskolan?

  9. Anna says:

    Mycket möjligt, den skippade jag och en liknande i Umeå. Behöll “Digital bildbehandling” i Jkpg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotobloggar Blogg listad på Bloggtoppen.se 32408df3sf