
Är i Örebro ett par dagar. Även om jag inte har bott här på snart 8 år så känns det ändå som att komma hem. Idag har det spöregnat så vi har inte gjort så mycket, jag och familjens hund. Vi har mest slappat, kliat oss på magen, ätit, gått promenader och sovit lite till. Ikväll blir det utgång med ett gäng vänner. Det är alltid lika trevligt att se vilket ställe som gäller just den här gången jag är hemma, det där brukar skifta med en rasande fart. Skulle kunna tänka mig en öl på Bishops faktiskt, det behöver inte vara så uppstyrt sen är jag sugen på en Duchess (se tidigare inlägg) =)



{ 9 comments… read them below or add one }
Kan det stämma? Jag har inte jobbat på SEB i 8 år och vi jobbade ju ihop när jag började där.
“Snart” är en relativ term. Jag har jobbat i lite drygt åtta år på firman och jag stötte på er första gången efter något år eller så. Då var det pendling som gällde om jag inte minns helt fel.
hmmm… Är det så att jag är “the grand old man” på företaget eller? Jag har ju jobbat här i ganska precis 10 år. Beroende på hur man ser på saken.
Ja få se här…jag veckopendlade i 1.5 år (bodde på Pipersgatan), alltså till 2002 ca då jag sålde lägenheten här hemma och flyttade in i Freddan.
Vad gör ni på semestern förresten? Något kul på gång?
Bär in 20 kubik ved och plockar sten.
Anna – du ska alltid vara värst.
Fast vad menar du med semester, J? Jag jobbar som vanligt. Fast en bio till kanske man skulle klara av?
Vad sägs om Hancock? Mr F är nog på ska du se…
Tuta och kör. När passar det dig? Äsch – vi tar det över mejl istället.