…….har jobbat som en galärslav hela veckan och behövde verkligen ett break. Tjejerna och jag har varit ute men innan det så blev det en middag och skumpa och sen en taxi in till stan. Jag är verkligen less på att hänga på krogen så jag ser det som en kväll ute med trevligt sällskap och mer i studiesyfte. Så kul att se hur (illa) folk beter sig.

Eftersom att en av tjejerna stod på gästlistan på Golden Tits ( hehe) så stack vi dit, men jag avskyr verkligen det stället. Sen var det någon som “hört” att Dailys hade öppnat igen på Göta Juck och då skulle ju dom dit….jag försökte stå emot och få dom att ta reson…jag till och med föreslog Kellys (och då har det gått långt) men…det visade sig att det faktum att Dailys hade återuppstått var ett rykte lika vagt som att katolska präster inte förgriper sig på unga pojkar. Så…jag lyckades styra hopen glada kvinnor till Malmen där vi shottade i baren och allmänt levde rövare…ända tills en tjej i sällskapet kände sig som “föräldrar på stan” så vi stack hem. Ska jag vara helt ärlig hade jag längtat hem hela tiden till min mysiga underbara lilla hund. När jag kom hem och skulle sticka nyckeln i dörren så fick jag för mig att jag skulle kika genom brevinkastet och där fick jag ju genast ögonkontakt med en mycket glad Dompan….frågan är ju hur länge hon suttit där eller om hon känner igen mina steg och visste så fort jag klev in genom porten att jag var hemma? =)

Nå…efter en överdos av Mig…Vem är du och hur har du haft det ikväll? =)

Related Posts with Thumbnails

 

6 Responses to Ja den här helgen var efterlängtad…

  1. .M says:

    Jag roade mig med att gå igenom mina finanser. Mycket vuxet av mig om jag får säga så.

    Jag har misstankar på några kommande utgifter, och jag vill vara förberedd.

  2. Jennifer says:

    Berätta….vad ska du shoppa? Någon resa kanske?

  3. .M says:

    En resa någonstans. Vet inte när eller var. Nytt badrum. Ny gitarr. Reparation av befintlig gitarr. Sen ska jag måla om resten av lägenheten. Eventuellt byta ut ena pcn mot en ny. Helt nya möbler i sovrummet. Ny receiver till hembion.

  4. Jennifer says:

    Jösses…då förstår jag att hela helgen gick åt till att se över finanserna….men å andra sidan jobbar ju du på bank så pengar är väl ingen trång sektor…hihihi

  5. .M says:

    Enkla rånet kan ju fixa allt åt mig. Men det betyder ju inte att jag borde utnyttja det.

  6. Jennifer says:

    Så sant så sant….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotobloggar Blogg listad på Bloggtoppen.se 32408df3sf