Idag kom det med posten, mitt efterlängtade Concho hatband från Victory Jewelry.
Jag är ju en hattperson och då är det kul att kunna piffa till sina huvudbonader med så enkla medel som att trä på ett Concho hatband. Jag gillar den boho-chica stilen och det här är verkligen pricken över i.
Det här hattbandet består av en läderrem med påträdda silvriga conchos. Man trär det över kullen på hatten och drar åt så mycket man behagar. Perfekt för att få till rätt storlek på hattdon som är aningens för stora.
Hattar på hösten väcker samma myskänslor hos mig som att plocka fram de gossiga hösttröjorna och de varma jackorna. Jag ser fram emot att bära hatt till mina outfits i höst.
Nu är det dags för Afterwork och jag tänker rulla hatt.
Tack och go’natt.
Häftigt! Vet du, för cirka 1-2 v sedan när jag var iväg till gallerian, såg jag en tjej korsa parkeringen och hon hade en hatt! Kom på mig själv med att tänka, vad coolt! Ja hon passade verkligen i den och såg riktigt snygg ut. Undrar om det är något jag skulle passa i.. och hur ska man veta vilken form, modell och färg liksom? Är hatt något för alla? hur modernt det än må bli? Jag är väldigt nyfiken i.a.f
haha
Va coolt med hatt! Och det blev ju jättesnyggt med bandet på.
Tack snälla 😀
Jag gillar din bloggmall jättemycket. Jag har funderingar på att skapff wordpress med eget webbhotell o domän men har svårt att hitta en mall som jag gillar. Vem har gjort din?
Kram Linda
Hej Linda 😀
Vad kul att du gillar mitt tema. Jag är jättenöjd med den och de som står bakom den heter Solo Pine Designs. Dom har flera vackra bloggteman. Jag kan passa på att rekommendera Surftown som jag har min domän och webbhotell hos. Väldigt bra support och bra priser.
Kram
Jennifer
Tack för inspon. Jag har nu köpt mig en mall och webhotellet blev Binero. Så inom någon vecka hoppas jag att jag har lyckats flytta över min blogspot-blogg till wordpressmall.
Önskar dig en trevlig lördagskväll.
Kram Linda
Åh vad spännande 😀 Du får berätta hur det går. Hojta till om det är något jag kan hjälpa till med.
Ha en trevlig kväll du med
Kram