Jag behövde verkligen den gångna helgens horisontalläge för den här veckan kommer att bli brutal…..brutalt jobbig och brutalt bra =) Jag har 5-7 möten varje dag vilket är mer eller mindre standard, men förutom det så är det 3 konserter och en rockkryssning under veckan. Jag går ut hårt på tisdag med Bullet for my Valentine med Miss Å för att sedan öka på onsdag då mitt ♥ Magnus kommer hit och det är dags för Rockstar Taste of Chaos med band som….
Papa Roach
Disturbed
Buckcherry
Halestorm
På torsdag är det vilodag och det lär behövas kan jag meddela för på fredag är det sedan dags att borda Cinderella, sätta Östersjön i gungning och ge oss ut på Rock at Sea med goda vänner. Mountain, Sator, Lillasyster, Killing Machine, Hellfueled, Hysterica, Blindstone, m.fl. Totalt 17 band.
När Östersjön sedan slutar gunga framåt 15-snåret på lördag och vi kommer tillbaka till Värtan så är det dags för Avenged Sevenfold på Arenan och deras aggressiva hybrid av metal och punk-pop.
Ja och sen behöver jag nog semester ska ni se.